KB: Pravděpodobná revize růstu úvěrů
Finanční ředitel Komerční banky Jiří Šperl v rozhovoru pro zpravodajskou agenturu Reuters připustil, že KB bude pravděpodobně nucena snížit výhled pro růst úvěrového portfolia v roce 2017, který počítal se středními až vyššími jednotkami procent. Jako jednu z příčin zpomalování úvěrové aktivity v korporátním segmentu uvádí zvýšený zájem korporátních klientů po úvěrech denominovaných v euru, přičemž KB zůstává vůči tomuto trendu obezřetnější.
Finanční ředitel v rozhovoru dále potvrdil výhled pro meziročně stabilní celkové výnosy banky (očištěné o mimořádné položky) ve 2017 i záměr managementu vyplatit na dividendách za letošní rok 60 % čistého zisku očištěného o mimořádné položky.
Celkově vnímáme výše uvedené zprávy mírně negativně. Naše aktualizovaná projekce čistého zisku KB za rok 2017 očištěného o jednorázový pozitivní příspěvek z prodeje a přecenění budov centrály KB z 1Q/17 počítá s čistým ziskem na akcii (EPS) ve výši 70,5 Kč. Dividenda KB za letošní rok by tedy měla dle našich odhadů dosáhnout cca 42 Kč na akcii.
Michal Křikava, Fio banka, a.s.
Michal Křikava, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- ČEZ: výsledky hospodaření za 1Q 2026
14.05. 07:39 Fio - Denní report - středa 13.05.2026
13.05. 22:18 Fio - Cestovní společnost TUI zveřejnila výsledky za 2Q, zákazníci mění destinace a s dovolenou vyčkávají
13.05. 17:03 Fio - Pražská burza prohloubila týdenní ztráty
13.05. 16:30 Fio - Čínská Alibaba zaznamenala ve 4Q první provozní ztrátu od roku 2021, velké investice mají svou cenu
13.05. 13:14 Fio





