Katar v lednu vystoupí z Organizace zemí vyvážejících ropu
K lednu 2019 vystoupí Katar z Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Katarský ministr energetiky to dnes oznámil s tím, že se země do budoucna hodlá soustředit na těžbu plynu, jehož je největším světovým vývozcem. Ropný emirát tak dle agentury DPA reaguje na eskalaci sporu se sousedními státy v čele se Saúdskou Arábií, které s ním loni přerušily diplomatické styky a uvalily na něj dopravní a obchodní blokádu. Katarský ministr energetiky Saad Kaabí také říká, že dle něj Katar nejpozději do roku 2024 zvýší těžbu plynu na 110 milionů tun ročně ze současných 70 milionů tun za rok.
Zdroj: ČTK
David Halman
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





