Katar v lednu vystoupí z Organizace zemí vyvážejících ropu
K lednu 2019 vystoupí Katar z Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Katarský ministr energetiky to dnes oznámil s tím, že se země do budoucna hodlá soustředit na těžbu plynu, jehož je největším světovým vývozcem. Ropný emirát tak dle agentury DPA reaguje na eskalaci sporu se sousedními státy v čele se Saúdskou Arábií, které s ním loni přerušily diplomatické styky a uvalily na něj dopravní a obchodní blokádu. Katarský ministr energetiky Saad Kaabí také říká, že dle něj Katar nejpozději do roku 2024 zvýší těžbu plynu na 110 milionů tun ročně ze současných 70 milionů tun za rok.
Zdroj: ČTK
David Halman
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- ČR: Běžný účet platební bilance dosáhl v dubnu přebytku 1,18 mld. Kč
12.06. 10:56 Fio - Vývoj cen komodit: Stříbro (+5,12 %), ropa (-4,49 %) a měď (+1,99 %)
12.06. 10:40 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,18
12.06. 10:39 Fio - Německý index DAX posiluje v reakci na geopolitické dění
12.06. 09:49 Fio - Pražská burza na začátku obchodování roste o více než 1 %
12.06. 09:20 Fio





