Zlato dramaticky oslabuje
Zlato dnes v New Yorku zaznamenalo největší propad za poslední dva týdny. Nejaktivnější srpnový futures kontrakt žlutého kovu zatím během obchodování na burze New York Mercantile Exchange oslabil o 1,2 procenta na 417,50 dolaru za unci ... (16:33 našeho času). Pokud by na této ceně snes uzavřel, šlo by o největší propad od 12 května. Za tímto poklesem stojí především slábnoucí euro vůči dolaru. Silná americká měna totiž snižuje atraktivitu investic do drahých kovů. Euro oslabuje především v reakci na francouzské referendum, během kterého obyvatelé země galského kohouta nepřijali evropskou ústavu. Podle Jeffreye Christiana, ředitele americké společnosti CPM Group, je reakce na francouzské referendum přehnaná a euro ukončí za několik dní poklesové období a bude korigovat nahoru. V dlouhodobém výhledu však vidí na trhu se zlatem spíše medvědí trend, kvůli spekulacím, že ekonomika USA výrazně předběhne země sdružené v EU.
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
23.06. 16:24 Fio - Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 22.06.2026
22.06. 22:19 Fio





