Exxon žaluje své dva ESG investory
Ropná společnost Exxon Mobil žaluje své dva akcionáře – nizozemskou společnost Follow This a americkou společnost Arjuna Capital. Obě společnosti se aktivistickým způsobem angažují v klimatických otázkách a vyzývají Exxon k rychlejšímu snižování emisí skleníkových plynů.
Podle vyjádření ropného giganta zůstávají oba ESG investoři akcionáři jen proto, aby mohli prosazovat návrhy, které oslabují podnikání a aktivity Exxonu.
Cílem federální žaloby podané v americkém státě Texas je podle médií zabránit, aby se o návrhu těchto akcionářů hlasovalo na květnové valné hromadě.
O fungování a hospodaření společnosti Exxon se můžete dočíst více v našem akciovém představení.
Akcie společnosti Exxon Mobil (XOM) oslabují o 0,11 % na 96,84 USD.
Zdroj: WSJ
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





