Exxon žaluje své dva ESG investory
Ropná společnost Exxon Mobil žaluje své dva akcionáře – nizozemskou společnost Follow This a americkou společnost Arjuna Capital. Obě společnosti se aktivistickým způsobem angažují v klimatických otázkách a vyzývají Exxon k rychlejšímu snižování emisí skleníkových plynů.
Podle vyjádření ropného giganta zůstávají oba ESG investoři akcionáři jen proto, aby mohli prosazovat návrhy, které oslabují podnikání a aktivity Exxonu.
Cílem federální žaloby podané v americkém státě Texas je podle médií zabránit, aby se o návrhu těchto akcionářů hlasovalo na květnové valné hromadě.
O fungování a hospodaření společnosti Exxon se můžete dočíst více v našem akciovém představení.
Akcie společnosti Exxon Mobil (XOM) oslabují o 0,11 % na 96,84 USD.
Zdroj: WSJ
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Olga Švepešová Blaťáková
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Zámořské indexy uzavřely s výraznými ztrátami
05.06. 22:47 Fio - Německé akcie na konci týden oslabily
05.06. 17:56 Fio - Americké akcie zahajují páteční obchodování poklesem
05.06. 15:55 Fio - Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně, Nasdaq 100 futures -1,17 %
05.06. 14:47 Fio - USA: Změna počtu pracovních míst mimo zemědělství v květnu na 172 tis. při očekávání 88 tis.
05.06. 14:46 Fio





