Lesk zlata sa stráca
Zlato v piatok mierne zhodnotilo. Za týmto rastom stála obava z blížiacej sa recesie v USA. Taktiež pád akciových trhov vyvolal dopyt po zlate zo strany obchodníkov za účelom ochrany svojich investícií. Dnes tento vzácny kov prudko oslabuje. Tento pokles ceny je následkom zhodnocovania kurzu dolára voči euru. Americký dolár od rána zhodnotil z úrovne 1,4622 za euro až na 1,4457 za euro. Euro citlivo reaguje na pokles európskych akciových trhov. Tie klesajú z dôvodu rastúcej obavy, že USA padli do recesie, ktorá následne ťažko zasiahne aj Európu a Áziu. Akciové trhy pomaly ovláda panika a menové trhy snaha oslabiť euro. Slabšie euro by malo pomôcť európskym producentom, ktorí vyvážajú svoje tovary mimo EÚ. Následkom je menší záujem o zlato, ktoré stráca úlohu poistky voči slabnúcemu doláru.
Februárový futures kontrakt zlata na burze COMEX v piatok zhodnotil o $1,20 centov a uzatvoril na úrovni $881,70 za trójsku uncu. Dnes o 14:30 hod. sa zlato pohybuje na úrovni okolo $871,50 za trójsku uncu.
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), ropa (-1,22 %)
25.06. 10:41 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
25.06. 10:40 Fio - Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
25.06. 10:36 Fio - Frankfurtská burza otevírá čtvrteční obchodování mírným růstem
25.06. 10:04 Fio - CTP: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu akcií z 22 EUR na 19 EUR, doporučení ponechává na „buy“
25.06. 09:55 Fio





