BP: National Semiconductor plánuje redukci 200 pracovních míst
Polovodičová společnost National Semiconductor Corp. (NSM) včera oznámila, že hodlá prodat vybavení a propustit 200 pracovníků ve svých továrnách na výrobu polovodičových plátků. Společnost tak činí ve snaze o modernizaci těchto podniků a snížení kapacity.
Společnost předpokládá, že si tato opatření vyžádají náklady ve výši 20 mil. USD, z toho většinu by měla započítat do výsledků hospodaření za fiskálně třetí čtvrtletí.
Podniky na výrobu polovodičových plátků společnost provozuje v amerických státech Texas a Maine a ve skotském Greenocku.
Akcie NSM v pátek posílily o 1,84 % na 19,37 USD.
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), ropa (-1,22 %)
25.06. 10:41 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
25.06. 10:40 Fio - Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
25.06. 10:36 Fio - Frankfurtská burza otevírá čtvrteční obchodování mírným růstem
25.06. 10:04 Fio - CTP: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu akcií z 22 EUR na 19 EUR, doporučení ponechává na „buy“
25.06. 09:55 Fio





