US akcie poklesly
Americké akciové indexy včera poklesly již pátý den v řadě a nepomohlo jim ani prudké a neočekávané snížení sazeb FEDu o 0,75 procenta. Příčinou největšího poklesu sazeb za 23 let je zpomalování ekonomického růstu a náznaky možného dalšího zhoršení situace. John Carey z Pioneer Investment Management prohlásil, že snížení bylo znamením toho, že situace je oproti původním očekáváním FEDu mnohem horší. Americká centrální banka se všemožně snaží ujistit rozkolísané trhy o tom, že je připravena udělat maximum. Problémy v USA vedly v lednu k prudkým propadům akciových trhů ve světě a vymazaly z nich 7,3 bilionu dolarů. Index SandP 500 poklesl o 1,11 procenta na 1310,5 bodu. DJI si pohoršil o 1,06 procenta na 11 971,19 bodu. NASADQ ztratil 2,04 procenta a propadl na 2 292,27 bodu.
Poslední zprávy
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
25.06. 08:31 Fio - Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
25.06. 08:11 Fio - Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
25.06. 08:09 Fio - Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio - Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio





