US akcie poklesly
Americké akciové indexy včera poklesly již pátý den v řadě a nepomohlo jim ani prudké a neočekávané snížení sazeb FEDu o 0,75 procenta. Příčinou největšího poklesu sazeb za 23 let je zpomalování ekonomického růstu a náznaky možného dalšího zhoršení situace. John Carey z Pioneer Investment Management prohlásil, že snížení bylo znamením toho, že situace je oproti původním očekáváním FEDu mnohem horší. Americká centrální banka se všemožně snaží ujistit rozkolísané trhy o tom, že je připravena udělat maximum. Problémy v USA vedly v lednu k prudkým propadům akciových trhů ve světě a vymazaly z nich 7,3 bilionu dolarů. Index SandP 500 poklesl o 1,11 procenta na 1310,5 bodu. DJI si pohoršil o 1,06 procenta na 11 971,19 bodu. NASADQ ztratil 2,04 procenta a propadl na 2 292,27 bodu.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza v závěru obchodování v červených číslech
09.06. 17:38 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v dubnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,6 %
09.06. 16:47 Fio - USA: Pokračující prodeje domů v květnu meziměsíčně vzrostly o 3,2 % při očekávání růstu o 1,1 %
09.06. 16:45 Fio - Wall Street je zpočátku úterní seance pozitivně naladěna
09.06. 16:20 Fio - Primoco se vyjádřilo ke sporu s akcionářem ohledně změny stanov
09.06. 16:18 Fio





