US akcie poklesly
Americké akciové indexy včera poklesly již pátý den v řadě a nepomohlo jim ani prudké a neočekávané snížení sazeb FEDu o 0,75 procenta. Příčinou největšího poklesu sazeb za 23 let je zpomalování ekonomického růstu a náznaky možného dalšího zhoršení situace. John Carey z Pioneer Investment Management prohlásil, že snížení bylo znamením toho, že situace je oproti původním očekáváním FEDu mnohem horší. Americká centrální banka se všemožně snaží ujistit rozkolísané trhy o tom, že je připravena udělat maximum. Problémy v USA vedly v lednu k prudkým propadům akciových trhů ve světě a vymazaly z nich 7,3 bilionu dolarů. Index SandP 500 poklesl o 1,11 procenta na 1310,5 bodu. DJI si pohoršil o 1,06 procenta na 11 971,19 bodu. NASADQ ztratil 2,04 procenta a propadl na 2 292,27 bodu.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio - Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
24.06. 16:44 Fio - USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
24.06. 16:27 Fio





