Zisky Pfizeru propadly o 70%
Zisky společnosti Pfizer (PFE), největšího světového výrobce léků, propadly o 70 procent. Zisky za čtvrté čtvrtletí poklesly na 2,88 miliardy dolarů (42 centů na akcii) z 9,45 miliardy (1,32 dolaru na akcii) ve stejném období předchozího roku. Propad byl způsobený především konkurencí ze strany generických výrobců léčiv. Společnost se snaží zvýšit prodeje svých stávajících léků, nicméně vypršení patentů se již nezadržitelně blíží. Obavy vyvolává především Lipitor, jehož patent skončí v roce 2010. Lék přitom tvoří 1/3 tržeb společnosti. Tržby vzrostly o 4 procenta na 13,07 miliardy. Analytici oslovení Thomson Financial odhadovali zisk 47 centů na akcii a tržby ve výši 12,19 miliardy. Akcie firmy v průběhu včerejšího obchodování poklesly o 1,2 procenta na 22,23 dolaru.
Poslední zprávy
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Karo Leather zveřejnilo výsledky za 1Q
25.06. 09:26 Fio - Asijsko-pacifický region posiluje, v popředí jsou technologie po silných výsledcích Micronu
25.06. 08:48 Fio - Evropské futures kontrakty mírně posilují
25.06. 08:31 Fio - Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
25.06. 08:11 Fio - Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
25.06. 08:09 Fio





