Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 24.6.2026 23:58
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Infineon se přehoupl do ztráty kvůli Qimondě

Zpravodajství

Infineon se přehoupl do ztráty kvůli Qimondě

07.02.2008 10:24:25 | Fio banka

Výrobce polovodičů Infineon Technologies AG (IFX) za 1Q reportoval ztrátu, především díky slabé výkonnosti divizi Qimonda AG. Čistá ztráta dosáhla 396 mil. EUR ve srovnání se ziskem 120 mil. EUR za stejné období o rok dříve. Ztráta však byla nižší než očekávaná ztráta trhem 445 mil. EUR. Infineon má 77,5% podíl v Qimondě, plánuje jej však snížit na 50% do začátku roku 2009. Po nezahrnutí výsledků této divize by zisk EBIT činil 65 mil. EUR. Akcie společnosti propadají o téměř 10% na 6,04 EUR.

Autor: Martin Štěpán

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

TMR376,00+4,44
FIXZO52,00+4,00
NOKIA297,75+3,39
FILLA68,00+3,03
BABWOOSP78,00+2,63

Zajímavé poklesy

CSG316,00-7,33
DSPW516,00-5,84
KGH1 874,60-4,45
CZGCE902,00-4,25
VIG1 560,00-3,88

Kurzovní lístek

EURdolu24,240-0,14
HUFnahoru6,805+0,30
JPYdolu13,221-0,47
PLNdolu5,653-0,01
USDdolu21,377-0,56

demo-e-broker

Indexy

24.12.2025 - 24.06.2026
Graf - IXIC

PXdolu-1,512 560,3316:15:29
RMdolu-0,59721,4716:54:40
DJIAnahoru+0,3551 848,9022:04:59
NASDAQdolu-0,6225 427,6022:02:18
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,6224 740,3617:50:00


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz