Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 7.6.2026 16:30
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Infineon se přehoupl do ztráty kvůli Qimondě

Zpravodajství

Infineon se přehoupl do ztráty kvůli Qimondě

07.02.2008 10:24:25 | Fio banka

Výrobce polovodičů Infineon Technologies AG (IFX) za 1Q reportoval ztrátu, především díky slabé výkonnosti divizi Qimonda AG. Čistá ztráta dosáhla 396 mil. EUR ve srovnání se ziskem 120 mil. EUR za stejné období o rok dříve. Ztráta však byla nižší než očekávaná ztráta trhem 445 mil. EUR. Infineon má 77,5% podíl v Qimondě, plánuje jej však snížit na 50% do začátku roku 2009. Po nezahrnutí výsledků této divize by zisk EBIT činil 65 mil. EUR. Akcie společnosti propadají o téměř 10% na 6,04 EUR.

Autor: Martin Štěpán

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

BEZVA392,00+3,16
DSPW466,00+3,10
PRIUA816,00+2,00
WPS31,20+1,30
VIG1 458,00+0,97

Zajímavé poklesy

HARDW8,10-12,43
PILLE124,00-7,46
FACC383,00-6,01
TABAK18 620,00-5,67
PEN7,00-3,31

Kurzovní lístek

EURnahoru24,165+0,22
HUFnahoru6,823+0,16
JPYnahoru12,986+0,26
PLNnahoru5,708+0,13
USDnahoru20,759+0,24

demo-e-broker

Indexy

07.06.2026
Graf - PX

PXdolu-0,352 527,2305.06.26
RMnahoru+0,21684,3405.06.26
DJIAdolu-1,3550 866,7805.06.26
NASDAQdolu-3,8825 789,3805.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,7524 759,0505.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz