Infineon se přehoupl do ztráty kvůli Qimondě
Výrobce polovodičů Infineon Technologies AG (IFX) za 1Q reportoval ztrátu, především díky slabé výkonnosti divizi Qimonda AG. Čistá ztráta dosáhla 396 mil. EUR ve srovnání se ziskem 120 mil. EUR za stejné období o rok dříve. Ztráta však byla nižší než očekávaná ztráta trhem 445 mil. EUR. Infineon má 77,5% podíl v Qimondě, plánuje jej však snížit na 50% do začátku roku 2009. Po nezahrnutí výsledků této divize by zisk EBIT činil 65 mil. EUR. Akcie společnosti propadají o téměř 10% na 6,04 EUR.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio - Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
24.06. 16:44 Fio - USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
24.06. 16:27 Fio





