Wachovia čelí ztrátě
Společnost Wachovia (WB) v dnešním vyjádření zarmoutila řadu svých akcionářů poté, co neočekávaně vykázala ztrátu, jejíž příčinou je krize na trhu hypoték. Wachovia je čtvrtou největší bankou v USA. Firma dosáhla v prvním čtvrtletí ztráty ve výši 393 milionů dolarů (20 centů na akcii). Ve stejném období předchozího roku přitom vydělala 2,3 miliardy dolarů (1,2 dolaru na akcii). Analytici počítali se ziskem 40 centů na akcii. Firma přistoupí ke snížení dividendy a k navýšení kapitálu o 7 miliard dolarů. CEO společnosti (Kennedy Thompson) prohlásil, že je s výsledky velmi nespokojen. Firma vykázala první čtvrtletní ztrátu od roku 2001. Akcie společnosti v pátek uzavřely na hodnotě 27,81 dolaru.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





