Wachovia čelí ztrátě
Společnost Wachovia (WB) v dnešním vyjádření zarmoutila řadu svých akcionářů poté, co neočekávaně vykázala ztrátu, jejíž příčinou je krize na trhu hypoték. Wachovia je čtvrtou největší bankou v USA. Firma dosáhla v prvním čtvrtletí ztráty ve výši 393 milionů dolarů (20 centů na akcii). Ve stejném období předchozího roku přitom vydělala 2,3 miliardy dolarů (1,2 dolaru na akcii). Analytici počítali se ziskem 40 centů na akcii. Firma přistoupí ke snížení dividendy a k navýšení kapitálu o 7 miliard dolarů. CEO společnosti (Kennedy Thompson) prohlásil, že je s výsledky velmi nespokojen. Firma vykázala první čtvrtletní ztrátu od roku 2001. Akcie společnosti v pátek uzavřely na hodnotě 27,81 dolaru.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza v závěru obchodování v červených číslech
09.06. 17:38 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v dubnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,6 %
09.06. 16:47 Fio - USA: Pokračující prodeje domů v květnu meziměsíčně vzrostly o 3,2 % při očekávání růstu o 1,1 %
09.06. 16:45 Fio - Wall Street je zpočátku úterní seance pozitivně naladěna
09.06. 16:20 Fio - Primoco se vyjádřilo ke sporu s akcionářem ohledně změny stanov
09.06. 16:18 Fio





