Microsoft investory příliš nepotěšil
Akcie společnosti Microsoft (MSFT) včera v poobchodní fázi propadly o téměř 5,7%, když firma ohlásila slabší tržby, čímž investorům vznikly obavy o udržitelnost tržeb ve zpomalující se ekonomice. Čistý zisk za 3Q propadl o 11% na 4,39 mld. USD (447 centů na akcii), výnosy dosáhly 14,5 mld. USD. Podle společnosti bude zisk v tomto kvartále okolo 45 centů až 48 centů na akcii při výnosech 15,5 až 15,8 mld. USD. Trh čekal zisk EPS 48 centů a tržby okolo 15,5 mld. USD. Analytici očekávali, že prodeje budou lepší než odhady, když agentura IDC ohlásila, že dodávky počítačů vzrostly o 15% za 1Q. Přitom více než 90% počítačů používá software Windows. Tržby byly především slabší kvůli nižším cenám, když se firma snaží držet ceny nízko, aby odradila spotřebitele od pirátského softwaru.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





