Zisk RadioShack klesl o 9,5%
RadioShack Corp. (RSH), třetí největší americký prodejce elektroniky, ohlásil pokles čtvrtletního zisku o 9,5% díky nižším tržbám z prodeje bezdrátových zařízení. Zisk klesl na 38,8 mil USD / 30c na akcii ze 42,5 mil USD / 31c na akcii z předešlého roku. Tržby poklesly o 4,4% na 949 mil USD, klesly tak již sedmý kvartál v řadě. Na vině jsou nižší příjmy z prodeje bezdrátových telefonů a jiných zařízení, což představuje zhruba třetinu příjmů společnosti. Zisk zasáhly rovněž vyšší náklady na reklamu. Analytici v průměru očekávali zisk 29c na akcii a tržby 945,2 mil USD.
Akcie RSH oslabují o 11,66% na 15,46 USD/a.
Poslední zprávy
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
25.06. 14:55 Fio - USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
25.06. 14:48 Fio - USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %
25.06. 14:47 Fio - USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 20. červnu na 215 tis.
25.06. 14:44 Fio - USA: Anualizovaný HDP v 1Q dle konečných dat vzrostl o 2,1 % při očekávání růstu o 1,6 %
25.06. 14:42 Fio





