Zisk RadioShack klesl o 9,5%
RadioShack Corp. (RSH), třetí největší americký prodejce elektroniky, ohlásil pokles čtvrtletního zisku o 9,5% díky nižším tržbám z prodeje bezdrátových zařízení. Zisk klesl na 38,8 mil USD / 30c na akcii ze 42,5 mil USD / 31c na akcii z předešlého roku. Tržby poklesly o 4,4% na 949 mil USD, klesly tak již sedmý kvartál v řadě. Na vině jsou nižší příjmy z prodeje bezdrátových telefonů a jiných zařízení, což představuje zhruba třetinu příjmů společnosti. Zisk zasáhly rovněž vyšší náklady na reklamu. Analytici v průměru očekávali zisk 29c na akcii a tržby 945,2 mil USD.
Akcie RSH oslabují o 11,66% na 15,46 USD/a.
Poslední zprávy
- IBM představila technologii výroby čipů pod hranicí 1 nanometru
25.06. 13:43 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), stříbro (-0,96 %)
25.06. 13:41 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
25.06. 13:40 Fio - Německý Merck KGaA koupí americkou společnost Bio-Techne za přibližně 11,3 mld. USD
25.06. 12:23 Fio - Qualcomm do fiskálního roku 2029 cílí na roční tržby přesahující 15 mld. USD z AI datových center
25.06. 11:13 Fio





