Zemný plyn prekonal hranicu 12 USD
Júlový kontrakt zemného plynu včera na New York Mercantile Exchange zhodnotil o 26,6 centa (2,3 percenta) na 11,969 USD za milión britských termálnych jednotiek. V priebehu obchodovania sa cena komodity vyšplhala až na 12,203 USD, čo je najvyššie od decembra 2005. Od začiatku roka posilnil zemný plyn už o 60 percent. Dôvodom včerajšieho rastu ceny bola predpoveď teplého počasia na severovýchode USA. Zemný plyn sa využíva na produkciu elektrickej energie pre chladiarenské a klimatizačné zariadenia. Podľa EIA sú zásoby plynu v USA na úrovni 1,701 bilióna kubických stôp, čo je o 16 percent nižšie oproti minulému roku. Problémom pre USA je i nízky dovoz LNG. V máji Spojené štáty importovali 29,7 miliardy kubických stôp, pričom minulý rok sa za rovnaké obdobie doviezlo 91,5 miliardy kubických stôp.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





