Zemný plyn prekonal hranicu 12 USD
Júlový kontrakt zemného plynu včera na New York Mercantile Exchange zhodnotil o 26,6 centa (2,3 percenta) na 11,969 USD za milión britských termálnych jednotiek. V priebehu obchodovania sa cena komodity vyšplhala až na 12,203 USD, čo je najvyššie od decembra 2005. Od začiatku roka posilnil zemný plyn už o 60 percent. Dôvodom včerajšieho rastu ceny bola predpoveď teplého počasia na severovýchode USA. Zemný plyn sa využíva na produkciu elektrickej energie pre chladiarenské a klimatizačné zariadenia. Podľa EIA sú zásoby plynu v USA na úrovni 1,701 bilióna kubických stôp, čo je o 16 percent nižšie oproti minulému roku. Problémom pre USA je i nízky dovoz LNG. V máji Spojené štáty importovali 29,7 miliardy kubických stôp, pričom minulý rok sa za rovnaké obdobie doviezlo 91,5 miliardy kubických stôp.
Poslední zprávy
- Wall Street kvituje předběžnou dohodu USA s Íránem
15.06. 19:15 Fio - Frankfurtská burza uzavřela obchodování růstem
15.06. 17:57 Fio - Americké akciové indexy rostou poté, co USA a Írán dosáhly dohody o příměří
15.06. 16:26 Fio - USA: Index realitního trhu NAHB v červnu klesl na 35 b. při očekávání 37 b.
15.06. 16:02 Fio - USA: Průmyslová produkce v květnu meziměsíčně vzrostla o 0,1 % při očekávání 0,3 %
15.06. 15:22 Fio





