CZK: Maloobchodní tržby jsou vyšší
České roční maloobchodní tržby v dubnu vzrostly díky motoristickému segmentu a celkově se zlepšily především hlavně kvůli prodeji nepotravinářských produktů, uvedl dnes Český statistický úřad.
Prodeje meziročně v dubnu vzrostly o 3,5%, Předchozí neočištěné výsledky za březen znamenaly 2,1% propad v maloobchodních tržbách především vlivem sektorů potravin, nápojů a tabáku.
Neočištěný prodej v motoristickém segmentu v dubnu meziročně vzrostl o 6,8%, přičemž v březnu to byl meziroční pokles o 4,4%.
Obrat potravin zůstal se záporným výsledkem, když v dubnu poklesl o neočištěných 1,7%, ve srovnání s 3,0% meziročního poklesu v březnu. Neočištěné výsledky přitom nejsou upravené o sezónní efekty a rozdíl v počtu pracovních dní.
V meziměsíčním vyjádření sezónně očištěné maloobchodní tržby v dubnu vzrostly o 0,7% , oproti 0,6% poklesu očištěných tržeb v březnu.
Meziroční maloobchodní tržby, které vyšly níž než se očekávalo, tlumí inflační tlaky a podporují tedy očekávání, že Česká národní banka ponechá svou klíčovou sazbu na svém zasedání 26.června beze změny na 3,75%.
„Pokud přijdou data pod očekávanými hodnotami a zklamou trh, jako tomu bylo v minulém měsíci, potom je takřka jisté, že centrální banka nebude zvedat sazby”, vyjádřil se k problematice Dalimil Vyškovský z úrokového a derivátového oddělení Komerční Banky.
Poslední zprávy
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Karo Leather zveřejnilo výsledky za 1Q
25.06. 09:26 Fio - Asijsko-pacifický region posiluje, v popředí jsou technologie po silných výsledcích Micronu
25.06. 08:48 Fio - Evropské futures kontrakty mírně posilují
25.06. 08:31 Fio - Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
25.06. 08:11 Fio - Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
25.06. 08:09 Fio





