Banky budou dále navyšovat kapitál
Je o tom aspoň přesvědčena společnost Goldman Sachs, která předpokládá, že evropské banky budou nuceny v následujících měsících navýšit kapitál o 141 miliard dolarů. Banky starého kontinentu doposud odepsaly 134 miliard dolarů. Kapitál navýšily o 115 miliard. Jedním z hlavních faktorů, který bude tlačit na navyšování kapitálu, budou regulační orgány. Evropské banky, které Goldman Sachs sleduje, ztratily od počátku krize zhruba 900 miliard tržní kapitalizace. Goldman zároveň snížil doporučení Carnegie and Co. na “sell“ z “neutral“ a Banco Santander (největší španělská banka) na “neutral“ z “buy“. Snížení cílové ceny se dočkala i Credit Suisse Group od Citigroup.
Poslední zprávy
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
25.06. 14:55 Fio - USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
25.06. 14:48 Fio - USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %
25.06. 14:47 Fio - USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 20. červnu na 215 tis.
25.06. 14:44 Fio - USA: Anualizovaný HDP v 1Q dle konečných dat vzrostl o 2,1 % při očekávání růstu o 1,6 %
25.06. 14:42 Fio





