Banky budou dále navyšovat kapitál
Je o tom aspoň přesvědčena společnost Goldman Sachs, která předpokládá, že evropské banky budou nuceny v následujících měsících navýšit kapitál o 141 miliard dolarů. Banky starého kontinentu doposud odepsaly 134 miliard dolarů. Kapitál navýšily o 115 miliard. Jedním z hlavních faktorů, který bude tlačit na navyšování kapitálu, budou regulační orgány. Evropské banky, které Goldman Sachs sleduje, ztratily od počátku krize zhruba 900 miliard tržní kapitalizace. Goldman zároveň snížil doporučení Carnegie and Co. na “sell“ z “neutral“ a Banco Santander (největší španělská banka) na “neutral“ z “buy“. Snížení cílové ceny se dočkala i Credit Suisse Group od Citigroup.
Poslední zprávy
- Zámořské akcie oslabily
09.06. 22:09 Fio - Frankfurtská burza v závěru obchodování v červených číslech
09.06. 17:38 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v dubnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,6 %
09.06. 16:47 Fio - USA: Pokračující prodeje domů v květnu meziměsíčně vzrostly o 3,2 % při očekávání růstu o 1,1 %
09.06. 16:45 Fio - Wall Street je zpočátku úterní seance pozitivně naladěna
09.06. 16:20 Fio





