Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 9.6.2026 23:28
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Banky budou dále navyšovat kapitál

Zpravodajství

Banky budou dále navyšovat kapitál

04.07.2008 14:28:23 | Colosseum, a.s.

Je o tom aspoň přesvědčena společnost Goldman Sachs, která předpokládá, že evropské banky budou nuceny v následujících měsících navýšit kapitál o 141 miliard dolarů. Banky starého kontinentu doposud odepsaly 134 miliard dolarů. Kapitál navýšily o 115 miliard. Jedním z hlavních faktorů, který bude tlačit na navyšování kapitálu, budou regulační orgány. Evropské banky, které Goldman Sachs sleduje, ztratily od počátku krize zhruba 900 miliard tržní kapitalizace. Goldman zároveň snížil doporučení Carnegie and Co. na “sell“ z “neutral“ a Banco Santander (největší španělská banka) na “neutral“ z “buy“. Snížení cílové ceny se dočkala i Credit Suisse Group od Citigroup.

Autor: Petr Čermák

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

BEZVA440,00+12,24
ATS3 532,00+7,23
DSPW499,50+5,83
HARDW8,30+3,75
VIG1 483,00+3,34

Zajímavé poklesy

MATTE18 000,00-6,74
NOKIA289,00-6,17
OMV1 425,50-5,06
FIXZO57,00-5,00
WPS30,00-3,85

Kurzovní lístek

EURnahoru24,170+0,28
HUFnahoru6,799+0,23
JPYnahoru13,041+0,70
PLNnahoru5,704+0,15
USDnahoru20,888+0,58

demo-e-broker

Indexy

09.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,982 548,8716:15:29
RMdolu-0,27681,5416:55:30
DJIAnahoru+0,1750 872,1122:03:56
NASDAQdolu-1,6325 507,7222:02:23
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,7424 433,0617:50:00


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz