Banky budou dále navyšovat kapitál
Je o tom aspoň přesvědčena společnost Goldman Sachs, která předpokládá, že evropské banky budou nuceny v následujících měsících navýšit kapitál o 141 miliard dolarů. Banky starého kontinentu doposud odepsaly 134 miliard dolarů. Kapitál navýšily o 115 miliard. Jedním z hlavních faktorů, který bude tlačit na navyšování kapitálu, budou regulační orgány. Evropské banky, které Goldman Sachs sleduje, ztratily od počátku krize zhruba 900 miliard tržní kapitalizace. Goldman zároveň snížil doporučení Carnegie and Co. na “sell“ z “neutral“ a Banco Santander (největší španělská banka) na “neutral“ z “buy“. Snížení cílové ceny se dočkala i Credit Suisse Group od Citigroup.
Poslední zprávy
- IBM představila technologii výroby čipů pod hranicí 1 nanometru
25.06. 13:43 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), stříbro (-0,96 %)
25.06. 13:41 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
25.06. 13:40 Fio - Německý Merck KGaA koupí americkou společnost Bio-Techne za přibližně 11,3 mld. USD
25.06. 12:23 Fio - Qualcomm do fiskálního roku 2029 cílí na roční tržby přesahující 15 mld. USD z AI datových center
25.06. 11:13 Fio





