Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 25.6.2026 13:07
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Deutsche Telekom ohlásila o 35% nižší zisk

Zpravodajství

Deutsche Telekom ohlásila o 35% nižší zisk

07.08.2008 08:24:15 | Fio banka

Deutsche Telekom AG (DTE) ohlásila za 2Q pokles zisku o 35% kvůli ztrátě klientů v Německu, silnému euru a vyšším úrokovým nákladům. Čistý zisk poklesl na 394 mil EUR, analytici přitom očekávali zisk 748 mil EUR. Tržby klesly o 2,9% na 15,13 miliard EUR, analytici odhadovali 15,1 miliard. Upravený zisk na bázi EBITDA klesl na 4,85 mld.EUR z loňských 4,90 mld.

Akcie DTE jsou před dnešním openem na ceně 11,355 EUR.

Autor: Michal Beran

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

TMR376,00+4,44
FIXZO52,00+4,00
NOKIA297,75+3,39
FILLA68,00+3,03
BABWOOSP78,00+2,63

Zajímavé poklesy

CSG316,00-7,33
DSPW516,00-5,84
KGH1 874,60-4,45
CZGCE902,00-4,25
VIG1 560,00-3,88

Kurzovní lístek

EURdolu24,240-0,14
HUFnahoru6,805+0,30
JPYdolu13,221-0,47
PLNdolu5,653-0,01
USDdolu21,377-0,56

demo-e-broker

Indexy

18.06.2026 - 25.06.2026
Graf - IXIC

PXnahoru+0,112 563,1913:05:26
RMnahoru+0,60725,8312:48:45
DJIAnahoru+0,3551 848,9024.06.26
NASDAQdolu-0,4325 476,6425.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+0,7124 915,6312:47:02


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz