Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 12.6.2026 3:36
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Deutsche Telekom ohlásila o 35% nižší zisk

Zpravodajství

Deutsche Telekom ohlásila o 35% nižší zisk

07.08.2008 08:24:15 | Fio banka

Deutsche Telekom AG (DTE) ohlásila za 2Q pokles zisku o 35% kvůli ztrátě klientů v Německu, silnému euru a vyšším úrokovým nákladům. Čistý zisk poklesl na 394 mil EUR, analytici přitom očekávali zisk 748 mil EUR. Tržby klesly o 2,9% na 15,13 miliard EUR, analytici odhadovali 15,1 miliard. Upravený zisk na bázi EBITDA klesl na 4,85 mld.EUR z loňských 4,90 mld.

Akcie DTE jsou před dnešním openem na ceně 11,355 EUR.

Autor: Michal Beran

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

ATS3 434,00+4,63
NLOK536,00+3,88
UQA429,00+2,78
EOAN443,50+2,08
VIG1 507,00+1,89

Zajímavé poklesy

PVT1,20-7,69
IMO366,00-5,06
PRIUA788,00-2,48
OTP2 752,00-2,45
SHELL899,00-2,28

Kurzovní lístek

EURstejne24,1950,00
HUFdolu6,810-0,29
JPYdolu13,067-0,02
PLNnahoru5,690+0,08
USDdolu20,976-0,05

demo-e-broker

Indexy

12.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,332 529,4511.06.26
RMnahoru+0,76684,5411.06.26
DJIAnahoru+1,8650 848,7511.06.26
NASDAQnahoru+2,5425 809,6612.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+0,0624 209,7111.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz