ČSSD drtivě zvítězila v senátních volbách
V doplňovacích volbách do Senátu (1/3 křesel) drtivě vyhrála opoziční ČSSD, která získala 23 senátorů z 27 možných. Vládní ODS získala 3 senátory, jednoho senátora získala KSČM. ODS ztratila svou dosavadní většinu v Senátu, ale stále má největší počet senátorů (35 z 81). Díky doplňovacím volbám druhý největší klub má ČSSD (29 senátorů). Vítězství ČSSD v krajských a doplňovacích volbách do Senátu nemá žádný přímý dopad na vládu. Na druhou stranu vládní strany (ODS, KDU-ČSL, Zelení) propadly a nelze vyloučit, že díky vnitrostranické reakci, především v ODS, mohou ve vládě nastat změny. Pád kabinetu považujeme za málo pravděpodobný.
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
23.06. 16:24 Fio - Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 22.06.2026
22.06. 22:19 Fio





