US akcie klesají z obav o zhoršení ekonomiky
Zámořské trhy ztrácejí již druhým dnem když Wall Street obcházejí obavy z vývoje US ekonomiky. K těm přispěl i horší výhled od Tyco International (-13%) a pokračující spekulace, že záchrana General Motors nepřijde a US automobilka bude muset vyhlásit bankrot. Nejistotu se pak přenáší na celý automobilový sektor. Akcie GM klesají na nejnižší hodnotu od roku 1942, akcie F ztrácejí 7,8%.
Obavy ze zpomalení ekonomiky se promítají i v ceně ropy, k tomu také přispívá posilující dolar a cena černého zlata klesá pod $60/barel (-5,5%). Díky tomu oslabuje energetický sektor a např. akcie Exxon Mobil odepisují 1,6%. Ztrácejí i další komodity. Indexy v závěru stahují své ztráty přesto ztrácejí okolo 2%.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





