US akcie klesají z obav o zhoršení ekonomiky
Zámořské trhy ztrácejí již druhým dnem když Wall Street obcházejí obavy z vývoje US ekonomiky. K těm přispěl i horší výhled od Tyco International (-13%) a pokračující spekulace, že záchrana General Motors nepřijde a US automobilka bude muset vyhlásit bankrot. Nejistotu se pak přenáší na celý automobilový sektor. Akcie GM klesají na nejnižší hodnotu od roku 1942, akcie F ztrácejí 7,8%.
Obavy ze zpomalení ekonomiky se promítají i v ceně ropy, k tomu také přispívá posilující dolar a cena černého zlata klesá pod $60/barel (-5,5%). Díky tomu oslabuje energetický sektor a např. akcie Exxon Mobil odepisují 1,6%. Ztrácejí i další komodity. Indexy v závěru stahují své ztráty přesto ztrácejí okolo 2%.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza v pátek posilovala
12.06. 18:03 Fio - USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červnu podle předběžných dat na 48,9 b.
12.06. 16:02 Fio - Americké indexy se obchodují smíšeně, dnes začne obchodování s akciemi SpaceX
12.06. 16:00 Fio - Americké futures kontrakty se obchodují v zelených číslech
12.06. 14:47 Fio - Vývoj cen komodit: Stříbro (+5,1 %), ropa (-3,72 %) a zlato (+2,86 %)
12.06. 13:57 Fio





