Nové kancelářské plochy v Praze z půlky neobsazené
Podle deníku E15 je zhruba polovina z letos dokončených kancelářských ploch v Praze stále prázdná (130 tis. z 250 tis. m2). Důvodem je spekulativní výstavba, při které není dopředu zajištěn nájemce, a zvýšená výstavba v posledních letech. Navíc vlivem finanční krize se omezila poptávka s tím, jak firmy odkládají svou expanzi. Letošní nabídku prý bude trh absorbovat dva roky a teprve v roce 2010 by se situace mohla stabilizovat. Čeká se totiž, že banky nebudou půjčovat na spekulativní výstavbu, což omezí nabídku. Podle Hospodářských novin může ochlazení na finančním trhu vést k odložení výstavby nákupních center, které začínají mít problémy s pronajímáním ploch.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





