Meď pokračuje v strmom páde
Marcový kontrakt medi včera na New York Mercantile Exchange oslabil o 4,6 centa (2,9 percenta) na 1,5545 USD za váhovú libru. Trojmesačný kontrakt na London Metal Exchange si pohoršil o 109 USD (3,1 percenta) na 3446 USD za tonu. Od začiatku júla sa cena kovu zrútila o viac ako 60 percent. Výpredaje sú spôsobené obavami z prehĺbenia recesie vo vyspelých štátoch, čo by zapríčinilo ďalší pokles dopytu. Trh nehnuteľností v USA a Západnej Európy stále nejaví známky oživenia. Zásoby medi sa zvyšujú. V skladoch monitorovaných London Metal Exchange sa od mája zvýšilo množstvo kovu na dvojnásobok (292 775 ton).
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza ve čtvrtek rostla, Bayer po rozhodnutí soudu posílil o více než 18 %
25.06. 17:57 Fio - USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu vzrostl na 11 b. při očekávání 6 b.
25.06. 17:05 Fio - USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 19. červnu vzrostly o 76 mld. kubických stop
25.06. 16:43 Fio - Nejvyšší soud USA ochránil Bayer před žalobami ohledně Roundupu
25.06. 16:20 Fio - Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
25.06. 16:02 Fio





