Meď pokračuje v strmom páde
Marcový kontrakt medi včera na New York Mercantile Exchange oslabil o 4,6 centa (2,9 percenta) na 1,5545 USD za váhovú libru. Trojmesačný kontrakt na London Metal Exchange si pohoršil o 109 USD (3,1 percenta) na 3446 USD za tonu. Od začiatku júla sa cena kovu zrútila o viac ako 60 percent. Výpredaje sú spôsobené obavami z prehĺbenia recesie vo vyspelých štátoch, čo by zapríčinilo ďalší pokles dopytu. Trh nehnuteľností v USA a Západnej Európy stále nejaví známky oživenia. Zásoby medi sa zvyšujú. V skladoch monitorovaných London Metal Exchange sa od mája zvýšilo množstvo kovu na dvojnásobok (292 775 ton).
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





