Zemní plyn na dvouletém minimu
Cena zemního plynu v průběhu včerejšího obchodování na New York Mercantile Exchange pokračovala ve svém propadu a dostala se na nejnižší hodnotu za poslední dva roky. Únorový kontrakt poklesl o 0,358 dolaru (-6,5 procenta) na 5,184 dolaru za MMBtu. Za poklesem stojí obavy investorů týkající se slabé poptávky a navyšujících se zásob. Martin King, analytik FirstEnergy Capital Corp., odhaduje, že na počátku dubna by mohla nabídka překonávat poptávku až o 2 miliardy stop kubických denně. Spotřeba plynu v roce 2009 pravděpodobně poklesne o 1%. Plynu na trhu je v posledních dnech přebytek. Americké zásoby se pohybují na úrovni 2,83 bilionu stop kubických, což je o 3,2% více oproti pětiletému průměru. V tomto týdnu se očekávají podprůměrné teploty, nicméně příští týden by měly být vystřídány naopak nadprůměrnými.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





