Zemní plyn na dvouletém minimu
Cena zemního plynu v průběhu včerejšího obchodování na New York Mercantile Exchange pokračovala ve svém propadu a dostala se na nejnižší hodnotu za poslední dva roky. Únorový kontrakt poklesl o 0,358 dolaru (-6,5 procenta) na 5,184 dolaru za MMBtu. Za poklesem stojí obavy investorů týkající se slabé poptávky a navyšujících se zásob. Martin King, analytik FirstEnergy Capital Corp., odhaduje, že na počátku dubna by mohla nabídka překonávat poptávku až o 2 miliardy stop kubických denně. Spotřeba plynu v roce 2009 pravděpodobně poklesne o 1%. Plynu na trhu je v posledních dnech přebytek. Americké zásoby se pohybují na úrovni 2,83 bilionu stop kubických, což je o 3,2% více oproti pětiletému průměru. V tomto týdnu se očekávají podprůměrné teploty, nicméně příští týden by měly být vystřídány naopak nadprůměrnými.
Poslední zprávy
- Wall Street kvituje předběžnou dohodu USA s Íránem
15.06. 19:15 Fio - Frankfurtská burza uzavřela obchodování růstem
15.06. 17:57 Fio - Americké akciové indexy rostou poté, co USA a Írán dosáhly dohody o příměří
15.06. 16:26 Fio - USA: Index realitního trhu NAHB v červnu klesl na 35 b. při očekávání 37 b.
15.06. 16:02 Fio - USA: Průmyslová produkce v květnu meziměsíčně vzrostla o 0,1 % při očekávání 0,3 %
15.06. 15:22 Fio





