Ericsson zruší 5000 pracovních míst
Společnost Ericsson (ERICB:SS), největší světový výrobce bezdrátových telefonních sítí, oznámila, že v nejbližší době zruší 5 000 pracovních míst. Důvodem je očekávání poklesu investic telekomunikačních společností. Firma plánuje také přesunout část výroby do zemí, kde bude schopna dosáhnout nižších nákladů. Výše zmíněné kroky by měly vést do roku 2010 k úsporám ve výši kolem 1,2 miliardy dolarů. V minulém roce firma zrušila 4 000 pracovních míst. Akcie společnosti reagují na zprávu posílením o 10,7%.
Poslední zprávy
- ČR: Index spotřebitelské důvěry v červnu dosáhl 106,5 b. při očekávání 103,9 b.
24.06. 09:08 Fio - Do čela nově vzniklé ČEZ Energy se postavil Pavel Cyrani
24.06. 09:06 Fio - Evropské futures kontrakty mírně oslabují
24.06. 08:31 Fio - Očekávané události: Index spotřebitelské důvěry (ČR), index IFO (Německo), běžný účet PB (USA)
24.06. 08:11 Fio - Zámořské akcie oslabily
23.06. 22:09 Fio





