Ericsson zruší 5000 pracovních míst
Společnost Ericsson (ERICB:SS), největší světový výrobce bezdrátových telefonních sítí, oznámila, že v nejbližší době zruší 5 000 pracovních míst. Důvodem je očekávání poklesu investic telekomunikačních společností. Firma plánuje také přesunout část výroby do zemí, kde bude schopna dosáhnout nižších nákladů. Výše zmíněné kroky by měly vést do roku 2010 k úsporám ve výši kolem 1,2 miliardy dolarů. V minulém roce firma zrušila 4 000 pracovních míst. Akcie společnosti reagují na zprávu posílením o 10,7%.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavřel úterní seanci korekcí o -0,57%.
16.06. 22:15 Fio - Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci na zelené nule
16.06. 18:04 Fio - Americké indexy zahajují seanci v zeleném
16.06. 16:31 Fio - Americké futures kontrakty stagnují
16.06. 14:43 Fio - USA: Započatá výstavba v květnu klesla na 1 177 tis. při očekávání 1 430 tis
16.06. 14:39 Fio





