Ericsson zruší 5000 pracovních míst
Společnost Ericsson (ERICB:SS), největší světový výrobce bezdrátových telefonních sítí, oznámila, že v nejbližší době zruší 5 000 pracovních míst. Důvodem je očekávání poklesu investic telekomunikačních společností. Firma plánuje také přesunout část výroby do zemí, kde bude schopna dosáhnout nižších nákladů. Výše zmíněné kroky by měly vést do roku 2010 k úsporám ve výši kolem 1,2 miliardy dolarů. V minulém roce firma zrušila 4 000 pracovních míst. Akcie společnosti reagují na zprávu posílením o 10,7%.
Poslední zprávy
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,23
24.06. 10:43 Fio - Vývoj cen komodit: Ropa (-1,91 %), zlato (-1,36 %) a stříbro (-0,83 %)
24.06. 10:42 Fio - Výrobce Leopardů KNDS míří na burzu ve Frankfurtu a v Paříži
24.06. 10:35 Fio - Německo: Index očekávání podle IFO v červnu na 84,1 b. při očekávání 84,8 b.
24.06. 10:12 Fio - Frankfurtská burza v úvodu oslabuje, Rheinmetall údajně ztratil zakázku a propadá se o 15 %
24.06. 10:10 Fio





