Pokles dividend ve světě
V současnosti jsme ve světě svědky největšího poklesu vyplácených dividend za posledních 50 let, přičemž významnou roli sehrávají v celkové rovnici Spojené státy. V tomto roce v indexu SandP 500 oznámilo redukci 7 společností, čímž připravily akcionáře o přibližně 12 miliard dolarů. Včera oznámila pokles vyplácených dividend i společnost Pfizer (z 1,28 dolaru na 64 centů). Po výrazných poklesech cen akcií tak dostávají investoři další ránu. Mnozí počítali s pravidelným příjmem ve formě dividend, který se nyní vytrácí. Pokud by nastolený trend z počátku roku pokračoval, potom by mohl být rok 2009 nejhorším od roku 1958. Není překvapením, že největší poklesy bylo možné pozorovat ve finančním sektoru. Jednu z největších redukcí provedla Bank of America, která z 1,28 dolaru na akcii snížila dividendu na 4 centy.
Poslední zprávy
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
25.06. 08:31 Fio - Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
25.06. 08:11 Fio - Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
25.06. 08:09 Fio - Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio - Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio





