Pokles dividend ve světě
V současnosti jsme ve světě svědky největšího poklesu vyplácených dividend za posledních 50 let, přičemž významnou roli sehrávají v celkové rovnici Spojené státy. V tomto roce v indexu SandP 500 oznámilo redukci 7 společností, čímž připravily akcionáře o přibližně 12 miliard dolarů. Včera oznámila pokles vyplácených dividend i společnost Pfizer (z 1,28 dolaru na 64 centů). Po výrazných poklesech cen akcií tak dostávají investoři další ránu. Mnozí počítali s pravidelným příjmem ve formě dividend, který se nyní vytrácí. Pokud by nastolený trend z počátku roku pokračoval, potom by mohl být rok 2009 nejhorším od roku 1958. Není překvapením, že největší poklesy bylo možné pozorovat ve finančním sektoru. Jednu z největších redukcí provedla Bank of America, která z 1,28 dolaru na akcii snížila dividendu na 4 centy.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza v pátek posilovala
12.06. 18:03 Fio - USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červnu podle předběžných dat na 48,9 b.
12.06. 16:02 Fio - Americké indexy se obchodují smíšeně, dnes začne obchodování s akciemi SpaceX
12.06. 16:00 Fio - Americké futures kontrakty se obchodují v zelených číslech
12.06. 14:47 Fio - Vývoj cen komodit: Stříbro (+5,1 %), ropa (-3,72 %) a zlato (+2,86 %)
12.06. 13:57 Fio





