Zisk Peabody Energy vzrostl díky vyšším tržbám
Největší producent uhlí v US, Peabody Energy (BTU), oznámil, že jeho zisk v 1Q se ztrojnásobil na 175,2 mln. USD z loňských 57,9 mln. USD. Zisk připadající na akcii dosáhl 170 mln. USD / 63USc. Tržby meziročně vzrostly o 15 % na 1,46 mld. USD, navzdory tomu, že objemy prodejů klesly na 59,6 mln. tun oproti 60,9 mln. tun v předchozím roce. Důvodem růstu tržeb bylo zvýšení ceny uhlí/tunu o 16 %.
Společnost odložila zveřejnění odhadu pro letošní rok, když situace na trhu zůstává nejistá. Peabody však očekává, že objem produkce se sníží na 185 mln. až 190 mln. tun v US.
Akcie BTU klesají v předobchodní fázi na 27,15 USD (-7,5 %).
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio - Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
24.06. 16:44 Fio - USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
24.06. 16:27 Fio





