Zisk Peabody Energy vzrostl díky vyšším tržbám
Největší producent uhlí v US, Peabody Energy (BTU), oznámil, že jeho zisk v 1Q se ztrojnásobil na 175,2 mln. USD z loňských 57,9 mln. USD. Zisk připadající na akcii dosáhl 170 mln. USD / 63USc. Tržby meziročně vzrostly o 15 % na 1,46 mld. USD, navzdory tomu, že objemy prodejů klesly na 59,6 mln. tun oproti 60,9 mln. tun v předchozím roce. Důvodem růstu tržeb bylo zvýšení ceny uhlí/tunu o 16 %.
Společnost odložila zveřejnění odhadu pro letošní rok, když situace na trhu zůstává nejistá. Peabody však očekává, že objem produkce se sníží na 185 mln. až 190 mln. tun v US.
Akcie BTU klesají v předobchodní fázi na 27,15 USD (-7,5 %).
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza v závěru obchodování v červených číslech
09.06. 17:38 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v dubnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,6 %
09.06. 16:47 Fio - USA: Pokračující prodeje domů v květnu meziměsíčně vzrostly o 3,2 % při očekávání růstu o 1,1 %
09.06. 16:45 Fio - Wall Street je zpočátku úterní seance pozitivně naladěna
09.06. 16:20 Fio - Primoco se vyjádřilo ke sporu s akcionářem ohledně změny stanov
09.06. 16:18 Fio





