Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 25.6.2026 21:58
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Fiat ohlásil vyšší ztrátu

Zpravodajství

Fiat ohlásil vyšší ztrátu

23.04.2009 12:47:39 | Fio banka

Italská automobilka Fiat SpA (FIAT) zveřejnila hospodářské výsledky za 1Q 2009. V něm hospodařila se ztrátou 411 mln. EUR (vs. 1Q 2008 čistý zisk 405 mln. EUR), zatímco analytici očekávali ztrátu okolo 349 mln. EUR. Jedná se o první čtvrtletní ztrátu automobilky od roku 2004. Tržby meziročně poklesly o 25 % na 11,27 mld. EUR. Společnost potvrdila projekci zisku před úroky a zdaněním pro letošní rok, který by měl přesáhnout 1 mld. EUR. Automobilka v současné době vyjednává o alianci s US automobilkou Chrysler.

Autor: Chádí El-Moussawi

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

FIXZO55,50+6,73
CTP395,20+4,83
PEN7,30+4,29
BABWOOSP81,00+3,85
EOAN437,00+2,90

Zajímavé poklesy

ATS4 940,00-9,85
TMR356,00-5,32
CSG304,50-3,64
NOKIA289,60-2,74
BABKOFOL508,00-2,31

Kurzovní lístek

EURdolu24,260-0,08
HUFdolu6,823-0,26
JPYnahoru13,215+0,04
PLNdolu5,658-0,08
USDdolu21,390-0,06

demo-e-broker

Indexy

25.06.2025 - 25.06.2026
Graf - IXIC

PXdolu-0,202 555,1816:15:25
RMnahoru+0,53725,3116:53:43
DJIAnahoru+0,1351 918,4421:37:02
NASDAQdolu-0,7325 290,0021:37:07
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+1,0324 994,8317:50:00


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz