Fiat ohlásil vyšší ztrátu
Italská automobilka Fiat SpA (FIAT) zveřejnila hospodářské výsledky za 1Q 2009. V něm hospodařila se ztrátou 411 mln. EUR (vs. 1Q 2008 čistý zisk 405 mln. EUR), zatímco analytici očekávali ztrátu okolo 349 mln. EUR. Jedná se o první čtvrtletní ztrátu automobilky od roku 2004. Tržby meziročně poklesly o 25 % na 11,27 mld. EUR. Společnost potvrdila projekci zisku před úroky a zdaněním pro letošní rok, který by měl přesáhnout 1 mld. EUR. Automobilka v současné době vyjednává o alianci s US automobilkou Chrysler.
Poslední zprávy
- ČR: Běžný účet platební bilance dosáhl v dubnu přebytku 1,18 mld. Kč
12.06. 10:56 Fio - Vývoj cen komodit: Stříbro (+5,12 %), ropa (-4,49 %) a měď (+1,99 %)
12.06. 10:40 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,18
12.06. 10:39 Fio - Německý index DAX posiluje v reakci na geopolitické dění
12.06. 09:49 Fio - Pražská burza na začátku obchodování roste o více než 1 %
12.06. 09:20 Fio





