Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 12.6.2026 10:57
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Fiat ohlásil vyšší ztrátu

Zpravodajství

Fiat ohlásil vyšší ztrátu

23.04.2009 12:47:39 | Fio banka

Italská automobilka Fiat SpA (FIAT) zveřejnila hospodářské výsledky za 1Q 2009. V něm hospodařila se ztrátou 411 mln. EUR (vs. 1Q 2008 čistý zisk 405 mln. EUR), zatímco analytici očekávali ztrátu okolo 349 mln. EUR. Jedná se o první čtvrtletní ztrátu automobilky od roku 2004. Tržby meziročně poklesly o 25 % na 11,27 mld. EUR. Společnost potvrdila projekci zisku před úroky a zdaněním pro letošní rok, který by měl přesáhnout 1 mld. EUR. Automobilka v současné době vyjednává o alianci s US automobilkou Chrysler.

Autor: Chádí El-Moussawi

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

ATS3 434,00+4,63
NLOK536,00+3,88
UQA429,00+2,78
EOAN443,50+2,08
VIG1 507,00+1,89

Zajímavé poklesy

PVT1,20-7,69
IMO366,00-5,06
PRIUA788,00-2,48
OTP2 752,00-2,45
SHELL899,00-2,28

Kurzovní lístek

EURstejne24,1950,00
HUFdolu6,810-0,29
JPYdolu13,067-0,02
PLNnahoru5,690+0,08
USDdolu20,976-0,05

demo-e-broker

Indexy

12.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+1,602 569,8210:56:30
RMnahoru+2,31700,3810:53:55
DJIAnahoru+1,8650 848,7511.06.26
NASDAQnahoru+2,5425 809,6612.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+1,8424 655,9410:36:31


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz