Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 25.6.2026 1:25
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»VimpelCom hospodařil se ztrátou

Zpravodajství

VimpelCom hospodařil se ztrátou

13.05.2009 14:16:14 | Fio banka

Ruský mobilní operátor, Vimpel Communications (VIP), hospodařil ve 4Q FY2008 se ztrátou 815,7 mln. USD / 0,81 USD na akcii. Tržby vzrostly na 2,56 mld. USD, když počet mobilních zákazníků se zvýšil o 18 % na 61 mln. Společnost oznámila, že důvodem ztráty byla devalvace ruského rublu a ukrajinské hřivny, která způsobila ztrátu v hodnotě více jak 1 mld. USD. Za fiskální rok 2008 vykázala firma zisk 524,3 mln. USD / 0,52 USD. Analytici, dotazovaní FactSet Research, očekávali zisk 1,29 USD.

Akcie VIP klesají v předobchodní fázi na 10,49 USD (-8,46 %).

Autor: Chádí El-Moussawi

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

TMR376,00+4,44
FIXZO52,00+4,00
NOKIA297,75+3,39
FILLA68,00+3,03
BABWOOSP78,00+2,63

Zajímavé poklesy

CSG316,00-7,33
DSPW516,00-5,84
KGH1 874,60-4,45
CZGCE902,00-4,25
VIG1 560,00-3,88

Kurzovní lístek

EURdolu24,240-0,14
HUFnahoru6,805+0,30
JPYdolu13,221-0,47
PLNdolu5,653-0,01
USDdolu21,377-0,56

demo-e-broker

Indexy

24.05.2026 - 24.06.2026
Graf - SPC

PXdolu-1,512 560,3324.06.26
RMdolu-0,59721,4724.06.26
DJIAnahoru+0,3551 848,9024.06.26
NASDAQdolu-0,4325 476,6425.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,6224 740,3624.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz