Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 24.6.2026 16:59
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»VimpelCom hospodařil se ztrátou

Zpravodajství

VimpelCom hospodařil se ztrátou

13.05.2009 14:16:14 | Fio banka

Ruský mobilní operátor, Vimpel Communications (VIP), hospodařil ve 4Q FY2008 se ztrátou 815,7 mln. USD / 0,81 USD na akcii. Tržby vzrostly na 2,56 mld. USD, když počet mobilních zákazníků se zvýšil o 18 % na 61 mln. Společnost oznámila, že důvodem ztráty byla devalvace ruského rublu a ukrajinské hřivny, která způsobila ztrátu v hodnotě více jak 1 mld. USD. Za fiskální rok 2008 vykázala firma zisk 524,3 mln. USD / 0,52 USD. Analytici, dotazovaní FactSet Research, očekávali zisk 1,29 USD.

Akcie VIP klesají v předobchodní fázi na 10,49 USD (-8,46 %).

Autor: Chádí El-Moussawi

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

FILLA66,00+11,86
CEZ1 245,00+3,75
DETEL642,30+2,57
CSG341,00+1,73
VIG1 623,00+1,69

Zajímavé poklesy

BABULVR1 030,00-20,77
KGH1 962,00-12,80
BABWOOSP76,00-8,98
ATS5 340,00-7,77
PEN7,00-4,63

Kurzovní lístek

EURdolu24,240-0,14
HUFnahoru6,805+0,30
JPYdolu13,221-0,47
PLNdolu5,653-0,01
USDdolu21,377-0,56

demo-e-broker

Indexy

24.06.2026
Graf - PX

PXdolu-1,512 560,3316:15:29
RMdolu-0,59721,4716:54:40
DJIAnahoru+0,4051 871,3016:38:36
NASDAQnahoru+0,5025 715,6316:38:47
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,8824 674,3416:38:34


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz