Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 7.6.2026 21:32
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»VimpelCom hospodařil se ztrátou

Zpravodajství

VimpelCom hospodařil se ztrátou

13.05.2009 14:16:14 | Fio banka

Ruský mobilní operátor, Vimpel Communications (VIP), hospodařil ve 4Q FY2008 se ztrátou 815,7 mln. USD / 0,81 USD na akcii. Tržby vzrostly na 2,56 mld. USD, když počet mobilních zákazníků se zvýšil o 18 % na 61 mln. Společnost oznámila, že důvodem ztráty byla devalvace ruského rublu a ukrajinské hřivny, která způsobila ztrátu v hodnotě více jak 1 mld. USD. Za fiskální rok 2008 vykázala firma zisk 524,3 mln. USD / 0,52 USD. Analytici, dotazovaní FactSet Research, očekávali zisk 1,29 USD.

Akcie VIP klesají v předobchodní fázi na 10,49 USD (-8,46 %).

Autor: Chádí El-Moussawi

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

BEZVA392,00+3,16
DSPW466,00+3,10
PRIUA816,00+2,00
WPS31,20+1,30
VIG1 458,00+0,97

Zajímavé poklesy

HARDW8,10-12,43
PILLE124,00-7,46
FACC383,00-6,01
TABAK18 620,00-5,67
PEN7,00-3,31

Kurzovní lístek

EURnahoru24,165+0,22
HUFnahoru6,823+0,16
JPYnahoru12,986+0,26
PLNnahoru5,708+0,13
USDnahoru20,759+0,24

demo-e-broker

Indexy

07.06.2026
Graf - PX

PXdolu-0,352 527,2305.06.26
RMnahoru+0,21684,3405.06.26
DJIAdolu-1,3550 866,7805.06.26
NASDAQdolu-3,8825 789,3805.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,7524 759,0505.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz