UBS měla nižší ztrátu
Největší švýcarská banka UBS AG (UBS) ohlásila ve 2Q již svou třetí čtvrtletní ztrátu po sobě, avšak nižší než se čekalo. Ztráta se zvýšila na 1,4 mld. CHF, zatímco analytici očekávali ztrátu 1,5 mld. CHF. Firma ve 2Q zaznamenala náklady 1,2 mld. CHF spojené se zlepšením vlastního zadlužení, 582 mln. CHF na reorganizační náklady a odpisy goodwillu v hodnotě 492 mln. CHF, ve spojitosti s prodejem brazilské divize Pactual.
Firma se zároveň potýkala s odlivem bohaté klientely ve světle žaloby, kterou na banku podala US vláda ohledně 52 tis. účtů US klientů banky, které US daňový úřad (IRS) podezřívá z daňových úniků. Banka však odmítala jména klientů vydat, protože by tím porušila švýcarské zákony o bankovním tajemství. Během minulého víkendu se však oběma podařilo dosáhnout dohody.
Akcie UBS včera posílily na 15,46 USD ( 4,88 %).
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza ve čtvrtek rostla, Bayer po rozhodnutí soudu posílil o více než 18 %
25.06. 17:57 Fio - USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu vzrostl na 11 b. při očekávání 6 b.
25.06. 17:05 Fio - USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 19. červnu vzrostly o 76 mld. kubických stop
25.06. 16:43 Fio - Nejvyšší soud USA ochránil Bayer před žalobami ohledně Roundupu
25.06. 16:20 Fio - Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
25.06. 16:02 Fio





