UBS měla nižší ztrátu
Největší švýcarská banka UBS AG (UBS) ohlásila ve 2Q již svou třetí čtvrtletní ztrátu po sobě, avšak nižší než se čekalo. Ztráta se zvýšila na 1,4 mld. CHF, zatímco analytici očekávali ztrátu 1,5 mld. CHF. Firma ve 2Q zaznamenala náklady 1,2 mld. CHF spojené se zlepšením vlastního zadlužení, 582 mln. CHF na reorganizační náklady a odpisy goodwillu v hodnotě 492 mln. CHF, ve spojitosti s prodejem brazilské divize Pactual.
Firma se zároveň potýkala s odlivem bohaté klientely ve světle žaloby, kterou na banku podala US vláda ohledně 52 tis. účtů US klientů banky, které US daňový úřad (IRS) podezřívá z daňových úniků. Banka však odmítala jména klientů vydat, protože by tím porušila švýcarské zákony o bankovním tajemství. Během minulého víkendu se však oběma podařilo dosáhnout dohody.
Akcie UBS včera posílily na 15,46 USD ( 4,88 %).
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-1,7 %), ropa (-1,06 %), měď (-0,6 %)
11.06. 11:01 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,97
11.06. 10:59 Fio - Frankfurtská burza zahajuje obchodování beze změny
11.06. 09:39 Fio - Pražská burza otevírá v kladných hodnotách
11.06. 09:29 Fio - Moneta Money Bank vydala nástroj vedlejšího kapitálu Tier 1 (AT1)
11.06. 08:58 Fio





