UBS měla nižší ztrátu
Největší švýcarská banka UBS AG (UBS) ohlásila ve 2Q již svou třetí čtvrtletní ztrátu po sobě, avšak nižší než se čekalo. Ztráta se zvýšila na 1,4 mld. CHF, zatímco analytici očekávali ztrátu 1,5 mld. CHF. Firma ve 2Q zaznamenala náklady 1,2 mld. CHF spojené se zlepšením vlastního zadlužení, 582 mln. CHF na reorganizační náklady a odpisy goodwillu v hodnotě 492 mln. CHF, ve spojitosti s prodejem brazilské divize Pactual.
Firma se zároveň potýkala s odlivem bohaté klientely ve světle žaloby, kterou na banku podala US vláda ohledně 52 tis. účtů US klientů banky, které US daňový úřad (IRS) podezřívá z daňových úniků. Banka však odmítala jména klientů vydat, protože by tím porušila švýcarské zákony o bankovním tajemství. Během minulého víkendu se však oběma podařilo dosáhnout dohody.
Akcie UBS včera posílily na 15,46 USD ( 4,88 %).
Poslední zprávy
- Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
25.06. 08:11 Fio - Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
25.06. 08:09 Fio - Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio - Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio





